Tyto webové stránky využívají soubory Cookies. Účelem použití je zajištění funkčnosti stránek, analytika a zobrazování inzerce včetně remarketingu.

LUKA, a.s.
Vysoké Studnice 120
588 21 p. Velký Beranov

IČ: 00136760
DIČ: CZ00136760

Telefon, fax: 567 219 175
E-mail: luka-as@tiscali.cz

Neváhejte nám zavolat
p. Alena Hájková - 774 431 393
Ing. Alena Nováková - 602 739 792

Webové stránky společnosti LUKA, a.s.: www.luka-as.cz

S rakytníkem jsem dosud příliš nepracoval, ale vyzkoušel jsem ho například při přípravě čískejku. Použil jsem rakytníkový džem v kombinaci s tvarohem a toto spojení se mi zdálo vynikající. Ve studené kuchyni se mi jeví jako chuťově zajímavé nabídnout rakytníkový džem k sýrům. Také rakytníkový sirup nebo přírodní šťáva jsou zatím ne příliš známá možnost, jak si zpestřit sortiment nápojů po celý rok. V gastronomii hledáme stále něco nového, jak překvapit zákazníka. Rakytník může být dobrou inspirací. Navíc jeho plody nabízí mnoho zdraví prospěšných látek, a to je přesně to, co dnes lidé hodně hledají.

Jaroslav Chýle, šéfkuchař hotelu Port u Máchova jezera


Mým koníčkem je vaření marmelád. Ráda zkouším nové chutě a různé ovoce. O prospěšnosti rakytníku jsem již hodně slyšela a v minulosti jsem ho zkoušela i pěstovat. Až později jsem se dočetla, že aby mi plodil, musím mít samčí i samičí rostlinu... Díky blogerce Kateřině jsem se dozvěděla o rakytníkové farmě LUKA a jsem potěšena, že se rozhodla stát partnerem naší profesionální soutěže pro kosmetičky Hvězda GERnétic 2021. Tak jsem mohla objevit a ochutnat jejich produkty a byla jsem příjemně překvapena kvalitou. Marmeláda mi chutí připomíná šípek a skvěle se snoubí s palačinkami. Sirup s vodou doslazený medem byl zpestřením nejen horkých letních dnů. A chutnal celé mojí rodině.

Ing. Andrea Trčková, výkonná ředitelka společnosti Mgr. Ladislav Kavan – LK SERVIS, generální zastoupení GERnétic pro ČR a SR


Nejsem fanatický odpůrce klasické medicíny, který sází jedině na byliny, neběhám rovněž bos v rose a neživím se pránou. Přesto si svůj život bez bylinek neumím představit. Prostě pomáhají. Proto sám na chatě pěstuji šalvej, levanduli, meduňku a hlavně měsíček. Mast z něj je prostě vynikající. Rád čtu o bylinkách a jejich účincích. V poslední době mě zajímá rakytník, protože jeho léčebný potenciál je skutečně široký. Mám současně rád i články v časopisech o lidech, kteří byliny či rakytník pěstují, poskytují informace nejen o bylinách, ale i o sobě, protože to mi dává určitou jistotu, že se jedná o solidní firmy s dobrou kvalitou výrobků. Rakytník a firmu LUKA, a.s. proto mohu jen doporučit.

PhDr. Jiří Vavroň, Praha


Mým dávným snem bylo pěstování rakytníku na vlastní zahradě. Před pár lety jsem konečně začala. A jsem moc ráda. V srpnu plody oranžové barvy dozrávají a já si jich každý den dopřeji plnou hrst. Nevadí mi, že jsou poměrně kyselé a zároveň mastné, je to báječné letní osvěžení. Někdy je přidávám do smoothie třeba společně s babánem. A když mám „nadbytek“ času, otrhám misku a smíchám s krájenými jablky a uvařím džem. Vynikající je také čerstvá 100% rakytníková šťáva, kterou si objednávám na e-shopu zdravyrakytnik.cz. Ta se dá pít po celý rok, stačí troška a zředit vodou. Bez cukru je velmi osvěžující v létě při nesnesitelných vedrech. Lahodně chutná tento nápoj přislazený medem, to mohu doporučit všem, kdo nemají na med alergii. Je to božská pochoutka. Po první sklence máte chuť na další. Zdá se mi také, že rakytník upravuje zažívání. Trochu mne v posledních dvou letech zlobila střeva, jako by se v nich proháněly bakterie, které tam nemají co dělat. Při pití rakytníkové šťávy se potíže velmi zmírnily, ba vymizely. Nemám ověřeno, zda je to skutečně vliv rakytníku nebo shoda určitých okolností, budu to znova zkoušet, ale za zamyšlení to stojí. Rovněž se mi zdá, že rakytníková šťáva posiluje vitalitu. Je to sice můj osobní postřeh či dojem, ale nakonec – proč ne. Rakytníku prostě fandím.

Eva Brixi, šéfredaktorka časopisu Prosperita, Praha


Rakytník jsem poznal teprve nedávno. Do LUKA jsem jezdíval hlavně pro mléčné výrobky, ale žena mě navedla, abych zkusil vzít domů také rakytníkovou šťávu. Paní prodavačka mi dala pár tipů, jak si ji namíchat a připravit. Musím říct, že to je prima věc teď v době chřipek a nachlazení. Dávám si ji každý večer a mám dojem, že funguje líp než všechny posilovače imunity, co jsem zkoušel. Pravda, na chuť si musíte zvyknout, ale řekl bych, že je to pro zdraví lepší než brát všechny ty syntetické doplňky stravy.

Aleš Med


Rakytník znám dlouho, roky jsem jej užívala v podobě oleje. Bylo mi však líto, že nemůžu plod konzumovat celý. Pak jsem objevila, že v LUKA nabízejí 100% rakytníkovou šťávu. Je to pecka! Už nebudu kupovat nic jiného. Když ji užíváte pravidelně, nějaké škrábání v krku nebo rýmička vás jen tak nezaskočí. Mám navíc nějaké potravinové alergie a moje zažívání je po této „terapii“ jako nové. Užívám šťávu ředěnou vodou každý den. Zkusila jsem už i další výrobky a zamilovala jsem se do Pečeného ovocného čaje s rakytníkem. V jednom šálku jako byste objevili Vánoce. Moc doporučuji.

Kateřina Šimková


Ze všech produktů z LUKA máme doma nejradši rakytníkový džem, protože má zajímavou chuť a je prostě jiný, než ten rybízový nebo meruňkový. Je to moje tajná ingredience pro přípravu omáček k tmavému masu a zvěřině. Ale moc dobrý je i k snídani na lívance nebo na krajíc poctivého chleba pořádně namazaný máslem. To se pak u stolu všichni jen oblizujeme.

Bára Brožová


Když jsme celá rodina lehli s chřipkou, na čaj jsme se už nemohli skoro ani podívat. Ale znáte to, člověk nějak tekutiny doplňovat musí, když mu z nosu co vteřinu kape. Manžela napadlo, že bychom mohli do služby povolat rakytníkový a bezový sirup. No to byl nápad desetiletí! Dopoledne jsme všichni usrkávali vodu s rakytníkovým sirupem a odpoledne s bezovým. Byla to příjemná změna a řekla bych, že rakytník nás během onemocnění trochu zocelil.

Magda Stránská


Docela ráda vařím a peču a ráda rovněž zkouším novinky. Jednu mi před časem přivezla sestřenice právě od vás. Nedávno jsem dcerám dělala palačinky a brzy na to ještě sýrové obložené talíře pro naši dámskou jízdu s kamarádkami. Jak na palačinky, tak k sýrům jsme použily džem z rakytníku. A musím říci, že se po něm jen zaprášilo. U všech měl úspěch, holky (tedy již dámy ve věku, kdy by nemusely pracovat) si přidávaly, až jsem se nestačila divit. Dívala jsem se na váš e-shop, ráda bych zkusila ještě rakytníkový čaj.

Eva Veselá, Nymburk


K zemědělství mám velmi blízko. Také jsem pravý český zahrádkář a včelař. Nedávno jsem se stal i důchodcem, který si s chutí užívá svoji vlastní zahradu, kde samozřejmě pěstuji všechno možné. Kdysi jsem vysadil i rakytník. Ctím jeho účinky. Někde jsem se dočetl, že prý stačí zkonzumovat pět malvic denně, třeba i mražených, aby člověk pokryl denní dávku potřeby vitamínu C. Tak každým rokem rakytník očešu, není to sice žádná slast a jde to pomalu, plody nasypu do mikrotenových sáčků a zamrazím a pak postupně konzumuji. Někdy se ale stane, že nevystačí a pak se člověk musí poohlédnout po rakytníku jinde. Všech pěstitelů rakytníku si vážím, stejně tak vědců a bylinářů, kteří šíří osvětu o něm. O to větší mám radost, když vím, že se jím někdo zabývá pořádně i v tuzemsku. K výrobkům farmy LUKA mám důvěru, nepančovaná šťáva z rakytníku není úplně běžná záležitost, proto si tady zásoby čas od času rád doplním.

Jan Holý, Sedlčany


Nikdy jsem nebyl nějak velký fanda bylinek, než jsem ochutnal čaj z máty, trvalo to spoustu let. Ale jak člověk stárne, začne hledat, co by mu pomohlo s nejrůznějšími neduhy. Sestra mi přivezla stoprocentní rakytníkovou šťávu z LUKA. Neměl jsem k tomu moc důvěru, člověk si říká, že lepší vlastní slivovice. Pak přišla chřipka. Nemohl jsem se jí zbavit. Začal jsem pít rakytníkovou šťávu, do skleničky jsem vždycky kápnul i slivovici. Nevím, jestli to byla náhoda, nebo výsledek toho, co rakytník umí, ale uzdravování šlo líp a brzy jsem byl zase fit. Je dobré, že někdo takový produkt vyrábí. Může posloužit hodně lidem, co se nechtějí spoléhat jen na prášky všeho druhu.

Jan Zykmund, Jesenicko


Novinky a recepty