Tyto webové stránky využívají soubory Cookies. Účelem použití je zajištění funkčnosti stránek, analytika a zobrazování inzerce včetně remarketingu.

LUKA, a.s.
Vysoké Studnice 120
588 21 p. Velký Beranov

IČ: 00136760
DIČ: CZ00136760

Telefon, fax: 567 219 175
E-mail: luka-as@tiscali.cz

Neváhejte nám zavolat
p. Alena Hájková - 774 431 393
Ing. Alena Nováková - 602 739 792

Webové stránky společnosti LUKA, a.s.: www.luka-as.cz

  • Novinka

Bezový sirup z květu 0,5 l


99,00 Kč
S DPH

88,39 Kč bez DPH

Bezové květy se svým aroma dokáží ozvláštnit řadu nápojů a koktejlů, kterým dodají šmrnc. Pro výrobu bezového sirupu voňavá bílá květenství sbíráme na Vysočině ručně. Ve zdejších podmínkách se bezu černému velmi daří. Bezové květy však nejsou jen přísadou, která prostřednictvím sirupu potěší smysly. Vyznačují se řadou zdraví prospěšných vlastností. Není náhodou, že patřily do domácí lékárničky každé venkovské babičky. Jsou věhlasné pro svou schopnost pomáhat při nachlazení a chřipce, detoxikují organizmus, ulehčují ledvinám i játrům, přispívají k redukci otoků a pomáhají při zadržování vody v těle. A jestliže se na horký čaj během chřipky či nachlazení nemůžete už ani podívat, zkuste tekutiny doplnit jinak: nařeďte bezový sirup vlažnou vodou, abyste krk a hlasivky nedráždili studeným pitím, a po doušcích popíjejte.


Náš tip:

V limonádách a koktejlech je bezový sirup jako doma. Předvést se umí i v teplých nápojích. 

Ks

  Doprava zdarma při nákupu nad 1500 Kč

Dodání na adresy v celé ČR

  Přímo od pěstitele

Rakytník pěstujeme na naší farmě na Vysočině

  Přírodní

Bez umělých konzervantů, sladidel a barviv

Doporučení:

Řeďte v poměru 1:10. Po otevření spotřebujte do 10 dnů. 

Jeho parketou je ale také cukrařina. Pokud potřebujete do krémů či náplní dostat trochu aroma bezových květů, přidejte do nich několik kapek či lžičku sirupu. Nechte krém nějakou dobu odležet, aby se vůně bezu rozvinula. A pak jím zdobte dorty nebo třeba oblíbené cupcakes. Bezovým sirupem z květů můžete také očarovat pistáciovou baklavu, kde jím nahradíte v předpisu ten datlový.

Co jste o bezovém sirupu možná nevěděli:

Usazenina ani zákal nejsou na závadu. Před použitím protřepejte či promíchejte. Do výluhu z květů, který je základem pro výrobu tohoto produktu, přechází totiž nektar či pylové částice. 

Recenze

Novinky a recepty